Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Kereste Ürünleri

   Baskı paletleri:
Kilitli taş ve pres biriketler baskı ile sıkıştırılarak imal edilmektedir bu nedenle pres makinaları baskısında ve taşınmasında özel yapım paletler kullanılmaktadır bunların çevresi metal iç döşemeleri birbirine geçmeli mukavemeti yüksek ağaçlar ile imal edilir. Kilitli taş ve pres baskı paletlarinde genellikle sarı çam ve kızıl çam ağaçları kullanılır. Baskı paletlerinde ahşap kısım metal kısma geçmek sureti ile dayanımı artar ve metal kısım ile düz bir zemin oluştutturulur.ölçüler makine ebatlarına göre dedişiklik gösterir.

   ISPM 15 PALET IP203:
ISPM 15 STANDARTLARINDA ( EUR ) 75*110*12 ÖZEL PALET

   ISPM 15 PALET:
ISPM 15 STANDARTLARINA UYGUN 100*120*10 ÇAM PALET TAŞIMA KAPASİTESİ 1600kg

   Kavak Kereste:
KAVAK KERESTE ÇATI KALIP VE MOBİLYA İŞLERİNİN VAZGEÇİLEMEZ ÜRÜNLERİNDENDİR . FİRMAMIZ DA ÇOGUNLUKLA SELVİ KAVAGI İŞLENMEKTEDİR

   İnşaatlık Kereste:
İnşaat kalıbı ve çatı yapımında kullanılan tahta ve kalaslardır.

   Sıvadibi:
Tabanın duvarla,duvarın tavanla veya duvarın duvarla birleştiği köşelere döşenen estetik amaçlı bir malzemedir. Kullanılan lambri veya rabıta malzemesinden üretilmiş olmalıdır.

    Rabıta:
Yer döşemesidir. Genellikle Lareks, Rus çıralı ve yerli kızıl çam keresteden yapılır. Lareks sert dokusu ve dayanıklılığıyla ideal bir rabıta malzemesidir. Genişlikleri 5′lik, 6′lık ve 8′lik şeklinde üretilir.

   Lareks Kereste:
Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılır. Özellikle dış cephelerde suya dayanıklılığı nedeniyle tercih sebebidir. Sert dokusu uzun ömürlü ve sağlam olmasının nedenidir. Sibirya bölgesi kara çam ağaçlarından elde edilir. Rus sediri olarak da bilinir.

   Rus Beyaz Kereste:
Genellikle Amerikan ve pres kapı imalatında kullanılır. Kolay işlenebilir bir malzemedir. Eskitme türü mobilyalar için lif dokusu nedeniyle çok uygundur. Rus ladin ağaçlarından elde edilir.

   Rus Çıralı Kereste:
Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılır. Yumuşak dokusu kolay işlenebilme özelliği sağlar. Sibirya bölgesi sarı çam ağaçlarından elde edilir.

   RusLambiri:
Duvar, pergole ve çatı alt yüzeyi kaplama malzemesi olarak kullanılır. Genellikle Rus Çıralı kerestesinden yapılmakla birlikte her keresteden olabilir. Genişlikleri 8′lik 10′luk ve 12′lik şeklinde üretilir.

   Kayın:
Her türlü masif doğrama ve mobilyada, lambri, alet sapları, tornacılıkta ve müzik aletleri yapımında kullanılır. Öz odunu kırmızımsı kahverengidir. Sert dokusu nedeniyle uzun ömürlü ve sağlamdır. Çok iyi tornalanma özelliğine sahiptir. Kolay yapıştırılır, renk verilebilir, çok iyi cila kabul eder. Karadeniz bölgesi, Kafkasya ve Avrupanın birçok bölgesinde yetişir.